Księgowość a rachunkowość

Coraz częściej spotkać można się z przedsiębiorcami, dla których rachunkowość jest synonimem księgowości, przez co traktują te określenia zamiennie. Jak się jednak okazuje mimo, iż pojęcia te są ze sobą bardzo powiązane, to absolutnie nie można stwierdzić, że oznaczają to samo. Należy zapamiętać, iż księgowość i rachunkowość to dwa różne pojęcia. Rachunkowość jest zjawiskiem znacznie szerszym od księgowości, która stanowi jeden z wielu jej elementów.

Chcąc zdefiniować księgowość można napisać, iż jest to występujący w rachunkowości system rejestracyjny odpowiedzialny za zapisy wszystkich występujących działań gospodarczych, które miały miejsce w prowadzonej działalności. Księgowość ujmuje wszystkie informacje na temat tego, co zostało kupione, sprzedane, wypłacone, a także zainwestowane. Natomiast rachunkowość jest bardziej rozbudowanym systemem polegającym na zapisywaniu zdarzeń gospodarczych i operacji, które są niezbędne do tego, aby móc otrzymać konkretne i wymagane informacje ekonomiczne.

Podsumowując, śmiało można stwierdzić, iż księgowość jest jednym z kluczowych elementów wiedzy, którą jest rachunkowość, przez co spełnia jej istotną stronę techniczną.

DEKLARACJE PIT

Zachęcamy do podjęcia współpracy w zakresie sporządzenia i złożenia deklaracji PIT.

Gwarantujemy poprawne i niezwłoczne przedłożenie deklaracji w promocyjnej cenie!

Skontaktuj się

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat oferty naszego biura i warunków współpracy prosimy o kontakt.

tel: 22 211 22 27, 12 378 39 96 (Cała Polska)
e-mail: biuro@generaloutsource.pl

Nasze biuro czynne jest w godzinach:

9:00- 17:00

 

ADRESY

WARSZAWA: Aleje Solidarności 117, lok.219A,
00-140 Warszawa

KRAKÓW: Cegielniana 4A, lok. 26,
30-404 Kraków

DANE FIRMY:

GENERAL OUTSOURCE SPÓŁKA DORADZTWA PODATKOWEGO SP. Z O.O.

NIP: 95   42743334
REGON: 243264274
KRS: 00 00  461  139