Rozliczenia transakcji IMPORT

Prowadząc własną działalność, możliwe jest to, iż przedsiębiorca spotka się z koniecznością rozliczenia transakcji IMPORT, która dotyczy towarów przywożonych z państw trzecich na obszar krajów europejskich.

Na osobie będącej importerem spoczywa istotny obowiązek zapewnienia kontaktu pomiędzy polskimi organami, a polskim producentem. W sytuacji takich transakcji gospodarczych, przedsiębiorca jest zobowiązany do rozliczenia transakcji IMPORT. Należy jednak pamiętać o tym, że podstawą do prawidłowego przeprowadzenia rozliczeń, jest faktura wystawiona przez sprzedawcę. Dodatkowo importer towarów powinien z urzędu celnego otrzymać tzw. dokument celny stanowiący podstawę do rozliczenia podatku od towarów i usług.

Wywiązanie się ze wszystkich niezbędnych rozliczeń może okazać się dla większości przedsiębiorców bardzo trudne i skomplikowane, co oznacza, że konieczna będzie pomoc eksperta. Tylko znajomość regulacji prawnych oraz umiejętne wypełnienie stosownych dokumentów, da przedsiębiorcy gwarancję prawidłowego rozliczenia transakcji IMPORT. W związku z tym, zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy w tym zadaniu, która udzielana jest przez ekspertów księgowych, których zatrudnia nasze biuro rachunkowe.

Skontaktuj się

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat oferty naszego biura i warunków współpracy prosimy o kontakt.

tel: 22 211 22 27, 12 378 39 96 (Cała Polska)

e-mail: biuro@generaloutsource.pl

Nasze biuro czynne jest w godzinach:

9:00- 17:00

 

ADRESY

WARSZAWA: Aleje Solidarności 117
KRAKÓW: ul. Cegielniana 4a lok.27
KATOWICE: ul. Mariacka 6

DANE FIRMY:

GENERAL OUTSOURCE SPÓŁKA DORADZTWA PODATKOWEGO SP. Z O.O.

NIP: 95   42743334
REGON: 243264274
KRS: 00 00  461  139