Po podpisaniu umowy współpracy zostają Państwo przydzieleni do jednego z naszych działów księgowych. Od tej pory nad rachunkowością Państwa firmy czuwa nie jeden, a kilku specjalistów. Są oni na bieżąco z sytuacją finansową obsługiwanych firm i pozostają do pełnej dyspozycji. Powierzenie Państwa księgowości zespołowi pracowników, a nie jednej księgowej gwarantuje, że niezależnie od okoliczności ewidencja obsługiwanych firm prowadzona będzie na bieżąco, a w razie potrzeby Państwo będą mogli liczyć na  pomoc. W przypadku usług świadczonych przez jedną księgową, w razie jej niedyspozycji, klienci zostają pozbawieni możliwości konsultacji.

Na życzenie klienta przygotowujemy wszystkie wnioski takie jak zgłoszenie do BDO czy zgłoszenie do CRBR. Weryfikujemy konieczność złożenia dokumentów, zajmujemy się ich przygotowaniem w wersji elektronicznej oraz przesłaniem do odpowiednich instytucji. Na bieżąco informujemy klientów o wszystkich zmianach w przepisach księgowo – podatkowych oraz przypominamy im o zobowiązaniach, które owe zmiany generują.

Nie ma konieczności dostarczania do nas oryginałów dokumentów. Posiadamy system, który pozwala nam na bezpieczne przechowywanie i szybki dostęp do Państwa dokumentów w wersji elektronicznej. Wystarczy przesłać do nas skan lub zdjęcie wykonane telefonem. Jest to rozwiązanie wygodne zarówno dla nas, jak i naszych klientów.

Czujemy się zobowiązani do udzielania pomocy w zakresie prowadzenia działalności – pomagamy z wyborze odpowiedniej formy prawnej firmy oraz pomagamy w kwestiach formalnych związanych z jej założeniem i prowadzeniem. W ramach współpracy udzielamy porad księgowych, jesteśmy także wpisani na prestiżową listę doradców podatkowych. Z naszym biurem współpracuje prawnik, z którego usług również mogą Państwo korzystać.

Jesteśmy otwarci na wszystkie formy kontaktu. Umożliwiamy standardowo kontakt mailowy i telefoniczny, ale także możliwość wysłania do nas SMS czy skontaktowania się poprzez Skype’a czy aplikację messenger. Klienci sami decydują w jaki sposób chcą otrzymywać od nas informację.

Nasi klienci mają obowiązek dostarczania nam dokumentów do każdego 5-dnia kolejnego miesiąca. Jeśli spóźnią się Państwo z dokumentami lub jakiś dokument zostanie pominięty wyślemy przypomnienie mailowe lub skontaktujemy się telefonicznie.

Na początku naszej działalności korzystaliśmy z programu Optima. Z czasem jednak postanowiliśmy zaprojektować i stworzyć własny program, który będzie odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Program został poszerzony o dodatkowe opcje i dostosowany do dostosowanych przez nas metod, dzięki czemu zoptymalizowaliśmy i usprawniliśmy nasza pracę.

Jako nowoczesne biuro nie przechowujemy dokumentacji klientów w formie papierowej. Wszystkie otrzymane dokumenty, faktury i wnioski archiwizujemy w postaci plików w chmurze gdzie są całkowicie bezpieczne.
Oferujemy przeniesienie do nas księgowości całkowicie za darmo. W imieniu przedsiębiorcy kontaktujemy się z poprzednim biurem i pomagamy zakończyć współpracę. Następnie odbieramy dokumentację, dokonujemy weryfikacji dotychczasowej ewidencji oraz wyprowadzeniem ewntualnych zaległości.

Podejmując współprace akceptują Państwo cennik, bez konieczności deklarowania liczby dokumentów. Usługi wyceniane są co miesiąc na podstawie pracy którą faktycznie wykonaliśmy. Im mniej dokumentów, tym mniejszy koszt współpracy w danym miesiącu.

Nasi klienci zwolnieni są z obowiązku pamiętania o terminach podatkowych, czy o konieczności składania deklaracji. Przejmujemy wszystkie obowiązki księgowe, sporządzamy i składamy dokumenty w Państwa imieniu lub przesyłamy odpowiednie powiadomienia.

W imieniu klientów zajmujemy się opracowaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz jego przesłaniem. Jest to nasza standardowa usługa, której koszt wliczony jest w cenę obsługi księgowej.

Na Państwa życzenie nasi księgowi mogą udzielić takich informacji, jednak dzięki stosowanemu przez nas programowi księgowemu klienci mają dostęp do danych swojej firmy 24/7. Wystarczy zalogować się do systemu aby na bieżąco monitorować wysokość naliczonego podatku i składek ZUS czy sprawdzać stan finansowy firmy. Program umożliwia także pobieranie wzorów dokumentów, kontrolowanie rozliczeń z pracownikami czy wystawianie faktur.
Podpisując z nami umowę przekazują nam Państwo wszystkie zobowiązania księgowo-podatkowe, do których oprócz prowadzenia bieżącej ewidencji księgowej, należy także rozliczanie z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Przygotowujemy i składamy wszystkie obowiązkowe deklaracje i wnioski oraz reprezentujemy klienta w kontaktach z tymi instytucjami.
Nasi klienci płacą dopiero po wywiązaniu się przez nas ze swoich obowiązków. Na początku każdego miesiąca dokonujemy podsumowania wykonanej przez nas pracy i wyliczenia kosztów na podstawie liczby zaksięgowanych dokumentów. W naszym biurze, za obsługę księgową, płacą Państwo dopiero po wykonaniu usługi.

NIEZBĘDNIK PRZEDSIĘBIORCY

PRZYDATNE LINKI

Lista linków, pod którymi znajdą Państwo wszystkie strony niezbędne do prowadzania działalności i monitorowania zmian w przepisach.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Zbiór wzorów wniosków i formularzy niezbędnych do zarządzania spółką, druki KRS, deklaracje dla ZUS i urzędu skarbowego.

PUBLIKACJE EKSPERTÓW

Blog o tematyce księgowo finansowej, na którego łamach eksperci udzielają wskazówek oraz informują o istotnych zmianach w przepisach.

KALENDARIUM KSIĘGOWE

Informacje na temat terminów zobowiązań księgowo – podatkowych, jakie ciążą na przedsiębiorcach prowadzących firmę.

KILKA PORAD NA START