Prawo podatkowe obowiązujące w Polsce nakłada na podatników obowiązek wykonywania odgórnie narzuconych rozliczeń. Wywodzi się to z przepisu, który mówi o tym, iż każda osoba, która w danym roku osiągnęła dochody, jest zobowiązana do złożenia deklaracji podatkowej PIT.

UWAGA!
Bardzo ważną informacją jest to, iż rozliczenie podatkowe trzeba dostarczyć do Urzędu Skarbowego nie później niż do 30 kwietnia roku za rok poprzedni.

Do wykonania danych rozliczeń służą formularze PIT-36, PIT-36L, PIT-37, a także PIT-38. Ich wybór jest uzależniony od źródła dochodów oraz formy, która opodatkowana jest działalność. W przypadku przedsiębiorców prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, jest to metoda liniowa lub progresywna.

Prócz podstawowych formularzy, niekiedy zachodzi konieczność dołączenia załączników. Wymóg ten jest jednak uzależniony od wielu czynników, którymi mogą być np. uzyskiwanie dochodów za granicą, prowadzenie własnej działalności gospodarczej, posiadanie dzieci, zarabianie pieniędzy przez dzieci itp..

Jak zapewne Państwo wiedzą – rozliczenie podatkowe nie należy do najprostszych czynności, z którymi zmierzyć musi się przedsiębiorca. Właśnie dlatego często poleca się skorzystanie z pomocy ludzi, który w tym kierunku posiadają odpowiednie wykształcenie i przede wszystkim bezcenne doświadczenie. Rozwiązaniem bardzo polecanym jest nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym.

Jeśli chcą Państwo naszemu biuru zlecić swoje rozliczenie podatkowe, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, bądź do bezpośredniego kontaktu z naszym konsultantem.