Dodatkowe elementy ewidencji VAT

Z dniem 1 kwietnia 2020 roku w Ustawie o VAT zostaną wprowadzone zmiany dotyczące wprowadzenia nowego pliku JPK_VAT, który stanowi dokument elektroniczny wspólny zarówno dla deklaracji, jak i ewidencji VAT. Wraz z wprowadzeniem nowego pliku JPK_VAT, w życie wejdzie wiele innych przepisów w zakresie VAT.

W ewidencji opartej o nowe przepisy będzie trzeba zawrzeć to, co do tej pory, a więc informacje umożliwiające prawidłowe rozliczenie podatku oraz sporządzenie informacji podsumowującej. Mówi się jednak o zmianach, które wejdą w życie, a które dotyczyć będą:
– rodzaju sprzedaży oraz podstawy opodatkowania, wysokości kwoty podatku należnego (w tym korekty podatku należnego oraz podziału na stawki podatku),
– kwoty podatku naliczonego, który obniża kwotę podatku należnego (w tym korekty podatku naliczonego),
– kontrahentów,
– dowodów sprzedaży oraz zakupów.

Tym samym ministerstwo zajmujące się finansami publicznymi, zostało upoważnione do określenia szczegółowego zakresu danych ewidencji VAT, jak również sposobu ich wykazywania w formacie JPK. Właśnie dlatego Ministerstwo Finansów, Inwestycji i Rozwoju wydało rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu danych ujmowanych w deklaracjach podatkowych oraz w zakresie podatku od towarów i usług, które obowiązywać będzie od 1 kwietnia 2020 roku.

Nowa ewidencja wiązać się będzie z koniecznością wpisywania dodatkowych oznaczeń dla transakcji oraz wprowadzanych dokumentów sprzedaży. Zostały określone specjalne kody, które będzie trzeba wpisywać w przypadku konkretnych transakcji oraz dokumentów sprzedaży/zakupu.

DEKLARACJE PIT

Zachęcamy do podjęcia współpracy w zakresie sporządzenia i złożenia deklaracji PIT.

Gwarantujemy poprawne i niezwłoczne przedłożenie deklaracji w promocyjnej cenie!

Skontaktuj się

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat oferty naszego biura i warunków współpracy prosimy o kontakt.

tel: 22 211 22 27, 12 378 39 96 (Cała Polska)

e-mail: biuro@generaloutsource.pl

Nasze biuro czynne jest w godzinach:

9:00- 17:00

 

ADRESY

WARSZAWA: Aleje Solidarności 117
KRAKÓW: ul. Cegielniana 4a lok.27
KATOWICE: ul. Mariacka 6

DANE FIRMY:

GENERAL OUTSOURCE SPÓŁKA DORADZTWA PODATKOWEGO SP. Z O.O.

NIP: 95   42743334
REGON: 243264274
KRS: 00 00  461  139