Opodatkowanie spółki z o.o.

Jedną z najpopularniejszych spółek w Polsce bez wątpienia jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Zanim jednak zdecydują się Państwo na poprowadzenie swojej firmy właśnie w takiej postaci konieczne jest zapoznanie się z opodatkowaniem danej jednostki.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością opodatkowana jest za pomocą podatku dochodowego. Obowiązek regulacji tego podatku spoczywa na samej spółce, a nie jej wspólnikach. Do 20 dnia każdego miesiąca należy wpłacić zaliczkę na podatek za miesiąc poprzedni.

Wspólnicy spółki z o.o. są opodatkowani odrębnie od spółki. Mają oni obowiązek uregulować podatek w wysokości 19% od otrzymanej dywidendy. Podatek ten także należy uregulować do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym został pobrany.

Spółka z o.o. jest również podatnikiem podatku od towarów i usług. Podatek ten reguluje się do 25. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. W tym samym dniu należy złożyć deklarację podatkową VAT-7. Co również niezwykle istotne deklaracje podatkowe muszą być przesyłane drogą elektroniczną przy pomocy Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zobowiązana jest do prowadzenia księgowości pełnej. W związku z tym to profesjonalni księgowi wykonają za nas wszelkie rozliczenia. Aby jednak mieć pewność, że działamy zgodnie z prawem bardzo ważne jest wybranie w tym celu odpowiedniego biura rachunkowego.

Profesjonalne usługi księgowe dla firm oferuje nasze biuro. Serdecznie zachęcamy do kontaktu podczas którego omówimy wszelkie szczegóły oraz odpowiemy na ewentualne pytania!

DEKLARACJE PIT

Zachęcamy do podjęcia współpracy w zakresie sporządzenia i złożenia deklaracji PIT.

Gwarantujemy poprawne i niezwłoczne przedłożenie deklaracji w promocyjnej cenie!

Skontaktuj się

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat oferty naszego biura i warunków współpracy prosimy o kontakt.

tel: 22 211 22 27, 12 378 39 96 (Cała Polska)
e-mail: biuro@generaloutsource.pl

Nasze biuro czynne jest w godzinach:

9:00- 17:00

 

ADRESY

WARSZAWA: Aleje Solidarności 117, lok.219A,
00-140 Warszawa

KRAKÓW: Cegielniana 4A, lok. 26,
30-404 Kraków

DANE FIRMY:

GENERAL OUTSOURCE SPÓŁKA DORADZTWA PODATKOWEGO SP. Z O.O.

NIP: 95   42743334
REGON: 243264274
KRS: 00 00  461  139