Opodatkowanie spółki z o.o.

Jedną z najpopularniejszych spółek w Polsce bez wątpienia jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Zanim jednak zdecydują się Państwo na poprowadzenie swojej firmy właśnie w takiej postaci konieczne jest zapoznanie się z opodatkowaniem danej jednostki.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością opodatkowana jest za pomocą podatku dochodowego. Obowiązek regulacji tego podatku spoczywa na samej spółce, a nie jej wspólnikach. Do 20 dnia każdego miesiąca należy wpłacić zaliczkę na podatek za miesiąc poprzedni.

Wspólnicy spółki z o.o. są opodatkowani odrębnie od spółki. Mają oni obowiązek uregulować podatek w wysokości 19% od otrzymanej dywidendy. Podatek ten także należy uregulować do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym został pobrany.

Spółka z o.o. jest również podatnikiem podatku od towarów i usług. Podatek ten reguluje się do 25. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. W tym samym dniu należy złożyć deklarację podatkową VAT-7. Co również niezwykle istotne deklaracje podatkowe muszą być przesyłane drogą elektroniczną przy pomocy Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zobowiązana jest do prowadzenia księgowości pełnej. W związku z tym to profesjonalni księgowi wykonają za nas wszelkie rozliczenia. Aby jednak mieć pewność, że działamy zgodnie z prawem bardzo ważne jest wybranie w tym celu odpowiedniego biura rachunkowego.

Profesjonalne usługi księgowe dla firm oferuje nasze biuro. Serdecznie zachęcamy do kontaktu podczas którego omówimy wszelkie szczegóły oraz odpowiemy na ewentualne pytania!

Skontaktuj się

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat oferty naszego biura i warunków współpracy prosimy o kontakt.

tel: 22 211 22 27, 12 378 39 96 (Cała Polska)

e-mail: biuro@generaloutsource.pl

Nasze biuro czynne jest w godzinach:

9:00- 17:00

 

ADRESY

WARSZAWA: Aleje Solidarności 117
KRAKÓW: ul. Cegielniana 4a lok.27
KATOWICE: ul. Mariacka 6

DANE FIRMY:

GENERAL OUTSOURCE SPÓŁKA DORADZTWA PODATKOWEGO SP. Z O.O.

NIP: 95   42743334
REGON: 243264274
KRS: 00 00  461  139