Prowadzenie rejestrów VAT zakupu

Prowadzenie ewidencji zarówno zakupów, jak i sprzedaży VAT jest obowiązkiem wszystkich czynnych podatników, którzy mają obowiązek rozliczenia się z tytułu podatku od towarów i usług. Czynność ta ma na celu dokonywanie rozliczeń podatków, które umożliwiają prawidłowe sporządzanie deklaracji VAT.

Prowadzenie rejestrów VAT zakupu powinno uwzględniać informacje takie, jak:
– dane niezbędne do określenia podmiotu,
– dane niezbędne do określenia podstawy opodatkowania,
– kwoty, które umożliwiają obniżenie podatku należnego,
– kwoty, które umożliwiają obniżenie podatku naliczonego.

Prowadzenie rejestrów VAT zakupu przewiduje możliwość ujęcia wszystkich stawek VAT przy obowiązku wyodrębnienia środków trwałych. Istnieje również możliwość nieujmowania w ewidencji zakupów, które nie są obarczone obowiązkowym odliczeniem.

Należy jednak pamiętać o tym, że rejestr VAT musi być uzupełniany codziennie uwzględniając poszczególne stawki podatku VAT. Ważne jest to, iż każdy przychód musi zostać odpowiednio datowany, z kolei łączny przychód, który nie został udokumentowany fakturą ani rachunkiem, musi zostać w odpowiedni sposób zapisany.

Nie da się ukryć faktu, iż prowadzenie rejestrów VAT zakupu oraz sprzedaży jest procesem bardzo czasochłonnym, a także nieco skomplikowanym, co może stanowić problem dla większości przedsiębiorców, którzy nie są dokładnie zapoznani z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego. W związku z tym, osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zająć się tym obowiązkiem, powinny czym prędzej skontaktować się z naszym biurem rachunkowym.

Skontaktuj się

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat oferty naszego biura i warunków współpracy prosimy o kontakt.

tel: 22 211 22 27, 12 378 39 96 (Cała Polska)

e-mail: biuro@generaloutsource.pl

Nasze biuro czynne jest w godzinach:

9:00- 17:00

 

ADRESY

WARSZAWA: Aleje Solidarności 117
KRAKÓW: ul. Cegielniana 4a lok.27
KATOWICE: ul. Mariacka 6

DANE FIRMY:

GENERAL OUTSOURCE SPÓŁKA DORADZTWA PODATKOWEGO SP. Z O.O.

NIP: 95   42743334
REGON: 243264274
KRS: 00 00  461  139