Rozliczanie podatku CIT

Obowiązek rozliczania się z podatku dochodowego CIT ciąży na spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Podatnicy w trakcie trwania roku obrotowego zobowiązani są do naliczania i zapłaty co miesiąc lub raz na kwartał zaliczki na podatek dochodowy.

Po zakończeniu roku podatkowego podatnicy muszą wypełnić na wzorze CIT-8 roczne zeznanie podatkowe, w którym zestawiają wysokość uzyskanego w roku podatkowym dochodu lub poniesionej straty. Wypełniony dokument trzeba złożyć w odpowiednim Urzędzie Skarbowym do końca trzeciego miesiąca następującego po roku podatkowym, za który zeznanie jest składane. Podatnik musi również wpłacić na rachunek bankowy US różnicę między kwotą należnego podatku, a kwotą wpłaconych w ciągu roku podatkowego zaliczek.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy podczas rozliczania się z podatku dochodowego CIT zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy wszystko Państwu wytłumaczą oraz pomogą rozwiązać napotkany problem.

Zachęcamy również do zapoznania się z pełną ofertą naszego biura rachunkowego. Świadczymy usługi księgowe na wysokim poziomie w atrakcyjnej cenie!

Skontaktuj się

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat oferty naszego biura i warunków współpracy prosimy o kontakt.

tel: 22 211 22 27, 12 378 39 96 (Cała Polska)
e-mail: biuro@generaloutsource.pl


Nasze biuro czynne jest w godzinach:
9:00- 17:00

ADRESY

WARSZAWA: ul. Ciołka 13
KRAKÓW: ul. Cegielniana 4a lok.27
KATOWICE: ul. Mariacka 6

DANE FIRMY:

NIP: 954-274-33-34
REGON: 243 264 274
KRS: 00 00 46 11 39