Ubezpieczenie biura rachunkowego

Prowadzenie biura rachunkowego nie wymaga zbyt dużych umiejętności, więc może je prowadzić niemal każdy. Obowiązkiem jest jednak, aby dana osoba posiadała zdolność do czynności prawnych, nie była karana za przestępstwa skarbowe oraz w przypadku prowadzeniu pełnej księgowości posiadała ubezpieczenie OC biura rachunkowego.

Od 19 stycznia 2015 roku biura rachunkowe prowadzące księgi przychodów i rozchodów mają obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC. Nowe przepisy nakładają na przedsiębiorców prowadzących księgi rachunkowe obowiązek wykupienia ubezpieczenia na sumę gwarancyjną co najmniej 10 000 euro.

Co obejmuje polisa ubezpieczeniowa?
Głównie czynności prowadzone w ramach pełnej księgowości. Obowiązkowe ubezpieczenie nie obejmuje błędów związanych z prowadzeniem księgowości uproszczonej oraz wynagrodzeniem pracowników, składek ubezpieczeniowych (zdrowotnych i społecznych), a także składek przekazywanych na FGŚP, PEFRON. Brak polisy ubezpieczeniowej skutkuje grzywną lub ograniczeniem wolności.

Kto nie podlega ubezpieczeniu?
Ubezpieczenie nie dotyczy podmiotów, które prowadzą księgowość uproszczoną lub wypełniają tylko deklaracje podatkowe.

Pamiętajmy o tym, że jeżeli decydujemy się na skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, to warto sprawdzić czy posiada ono wykupione ubezpieczenie OC. To z pewnością uchroni nas od kłopotów, jeżeli specjaliści biura popełnili by błąd. Warto zabezpieczyć swoje interesy, aby móc bezpiecznie prowadzić firmę.

Skontaktuj się

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat oferty naszego biura i warunków współpracy prosimy o kontakt.

tel: 22 211 22 27, 12 378 39 96 (Cała Polska)

e-mail: biuro@generaloutsource.pl

Nasze biuro czynne jest w godzinach:

9:00- 17:00

 

ADRESY

WARSZAWA: Aleje Solidarności 117
KRAKÓW: ul. Cegielniana 4a lok.27
KATOWICE: ul. Mariacka 6

DANE FIRMY:

GENERAL OUTSOURCE SPÓŁKA DORADZTWA PODATKOWEGO SP. Z O.O.

NIP: 95   42743334
REGON: 243264274
KRS: 00 00  461  139