Uproszczona księgowość wady

Księgowość uproszczona prowadzona jest przez osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, u których przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły równowartości w walucie polskiej 1 200 000 euro. Powyżej tej granicy podmioty zobowiązane są do przejścia na pełną księgowość.

Księgowość uproszczona jest chętnie wybierana przez przedsiębiorców, ponieważ jest znacznie mniej skomplikowana od księgowości pełnej. Jednak mimo to ma wiele wad, które sprawiają, że przedsiębiorcy wybierają prowadzenie ksiąg handlowych. Do wad, które niesie ze sobą księgowość uproszczona z pewnością należy to, że jest ona dostępna tylko dla wybranych podmiotów gospodarczych. Poprzez to, że jest mniej szczegółowa to uniemożliwia dokonywanie szerszych analiz ekonomicznych. Zakres wiedzy jaką dostarcza księgowość uproszczona jest ograniczona, więc nie mamy dokładnie i rzetelnie przedstawionej sytuacji przedsiębiorstwa.

To przedsiębiorca decyzje o tym jaką formę prowadzenia księgowości wybierze. Warto pamiętać o tym, że w przypadku braku znajomości przepisów prawa najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów biur rachunkowych. To bezpieczny sposób na prowadzenie firmy na najwyższym poziomie i możliwość nieustannego jej rozwoju.

Skontaktuj się

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat oferty naszego biura i warunków współpracy prosimy o kontakt.

tel: 22 211 22 27, 12 378 39 96 (Cała Polska)

e-mail: biuro@generaloutsource.pl

Nasze biuro czynne jest w godzinach:

9:00- 17:00

 

ADRESY

WARSZAWA: Aleje Solidarności 117
KRAKÓW: ul. Cegielniana 4a lok.27
KATOWICE: ul. Mariacka 6

DANE FIRMY:

GENERAL OUTSOURCE SPÓŁKA DORADZTWA PODATKOWEGO SP. Z O.O.

NIP: 95   42743334
REGON: 243264274
KRS: 00 00  461  139