Każdy przedsiębiorca niejednokrotnie zastanawiał się nad tym, jak płacić niższe podatki. Zobowiązania podatkowe niestety bardzo często znacząco obciążają budżet firm, zwłaszcza tych najmniejszych. Za przestępstwa podatkowe oraz uchylanie się od podatków grożą poważne kary, jednak warto wiedzieć, że istnieją legalne sposoby na zmniejszenie swoich należności podatkowych. Najlepszą metodą jest optymalizacja.

Optymalizacja podatkowa to zbiór działań, które mają na celu zredukowanie w jak największym stopniu przewidzianych prawnie zobowiązań podatkowych. Optymalizacja podatkowa jest całkowicie zgodna z prawem dlatego jej zastosowanie poleca się wszystkim przedsiębiorcom.

Przeprowadzenie optymalizacji podatkowej należy jednak przekazać specjalistom, tak by mieć pewność, że działamy zgodnie z obowiązującym prawem. Ponadto wybór odpowiedniej metody optymalizacji wymaga przeprowadzenia skrupulatnej analizy przedsiębiorstwa.

Wyróżniamy następujące metody optymalizacji podatkowej:
– metoda oparta na międzynarodowym planowaniu podatków np. przeniesienie firmy za granicę, utworzenie holdingu, zmiana rezydencji podatkowej, trust bądź założenie fundacji prywatnej,
– metoda oparta na polskim prawie polega przede wszystkim na wnikliwiej analizie obowiązującego prawa.

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi księgowe dla firm. W zakresie naszych usług znajduje się także optymalizacja podatkowa. Jeżeli zatem są Państwo zainteresowani legalnym obniżeniem należności podatkowych swojej firmy, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy omówią szczegóły naszej oferty oraz odpowiedzą na Państwa pytania.