Obecnie jedną z popularnych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jej prowadzenie posiada wiele zalet, ale ma także wady, do których niektórzy zaliczają konieczność prowadzenia księgowości w określonej formie.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką kapitałową działającą w oparciu o przepisy Kodeksu spółek handlowych. Prowadząc działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością konieczne jest prowadzenie pełnej księgowości, gdyż nie ma możliwości wyboru innego sposobu rozliczania.

Pełna księgowość prowadzi się w formie ksiąg rachunkowych zgodnie z ustawą o rachunkowości. Jest to rozbudowany i skomplikowany system ewidencji każdej operacji gospodarczej mającej miejsce w przedsiębiorstwie. Księgi rachunkowe mogą być prowadzone jedynie przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Z tego powodu przedsiębiorcy bardzo często zatrudniają samodzielnych księgowych lub współpracują z biurami rachunkowymi.

W formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością najczęściej prowadzone są duże przedsiębiorstwa, gdzie ilość operacji gospodarczych podlegających księgowaniu jest ogromna.
Prowadzą Państwo swoją firmę w Krakowie? Oferujemy prowadzenie księgowości zarówno pełnej jak i uproszczonej w przystępnych cenach. Nasze biuro rachunkowe działa od kilkunastu lat. Posiadamy szerokie doświadczenie w prowadzeniu księgowości dla małych i dużych przedsiębiorstw. Oferujemy również doradztwo podatków i prawne oraz prowadzenie działu kadr i płac.