Obecnie w Polsce spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najchętniej wybieranych form prawnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Najczęściej wykorzystywana jest do prowadzenia dużych przedsiębiorstw. Jej prowadzenie jest bardzo korzystne, wspólnicy posiadają ograniczoną odpowiedzialność za jej zobowiązania, mogą oni także uniknąć konieczności opłacania wysokich składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Funkcjonowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oparte jest na przepisach Kodeksu Spółek Handlowych. Tam też zawarte są informacje dotyczące księgowości spółki.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zobowiązana jest do prowadzenia pełnej księgowości. Pełna księgowość, czyli księgi rachunkowe to rozbudowany i skomplikowany system ewidencji każdej operacji gospodarczej mającej miejsce w przedsiębiorstwie. Nie służy ona jedynie do wyliczania wysokości podatku, jaki należy zapłacić do Urzędu Skarbowego. Za jej pomocą przedsiębiorca może dokonać szerokiej analizy finansowej swojego przedsiębiorstwa oraz wie, gdzie ulokowane są jego pieniądze, a gdzie ponosi największe koszty.

Księgowość spółki z o.o. powinna być prowadzona w sposób profesjonalny i rzetelny, tak aby ukazywała rzeczywisty obraz finansowy przedsiębiorstwa. Warto jest skorzystać z pomocy specjalisty, który poprowadzi księgowość firmy.

Potrzebują Państwo pomocy w prowadzeniu księgowości swojej firmy? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy doświadczonym biurem rachunkowym zajmującym się prowadzeniem pełnej i uproszczonej księgowości dla firm z całej Polski.