W każdej firmie księgowość jest jednym z podstawowych i najważniejszych działów. Księgowość musi być prowadzona profesjonalnie i rzetelnie, ponieważ odzwierciedla ona rzeczywisty stan finansowy przedsiębiorstwa. Niejedno przedsiębiorstwo decyduje się na zlecenie obsługi księgowej firmie zewnętrznej, gdyż jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż zatrudnianie dodatkowego pracownika do firmy, który zajmie się księgowością.

Cena obsługi księgowej oferowanej przez biuro rachunkowe może zależeć od kilku czynników. Najczęściej pod uwagę brany jest rodzaj prowadzonej księgowości w firmie, forma prawna przedsiębiorstwa oraz liczba generowanych dokumentów, które podlegają ewidencji. Wiele biur bierze pod uwagę jeszcze informację dotyczącą tego czy dana firma rozlicza się z tytułu podatku VAT. Jeśli chodzi o obsługę działu kadr i płac najczęściej cena zależy od formy zatrudnienia pracownika – czyli na jakiej podstawie zatrudniony jest pracownik (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło).

Szukając odpowiedniego biura rachunkowego nie warto kierować swojego wyboru jedynie na podstawie ceny za usługi księgowe. Warto jest nawiązać współpracę z biurem, które oferuje elastyczny cennik za usługi księgowe. W takim przypadku cena zależy m.in. od ilości dokumentów jakie firma generuje w danym miesiącu.

Nasze biuro rachunkowe oferuje Państwu kompleksowe usługi księgowe dostosowane do indywidualnych potrzeb. Zajmujemy się księgowością zarówno małych jak i dużych przedsiębiorstw. Posiadamy wieloletnie doświadczenie dzięki czemu potrafimy poradzić sobie z każdym problemem księgowym.