Jedną z najpopularniejszych spółek w Polsce bez wątpienia jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Zanim jednak zdecydują się Państwo na poprowadzenie swojej firmy właśnie w takiej postaci konieczne jest zapoznanie się z opodatkowaniem danej jednostki.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością opodatkowana jest za pomocą podatku dochodowego. Obowiązek regulacji tego podatku spoczywa na samej spółce, a nie jej wspólnikach. Do 20 dnia każdego miesiąca należy wpłacić zaliczkę na podatek za miesiąc poprzedni.

Wspólnicy spółki z o.o. są opodatkowani odrębnie od spółki. Mają oni obowiązek uregulować podatek w wysokości 19% od otrzymanej dywidendy. Podatek ten także należy uregulować do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym został pobrany.

Spółka z o.o. jest również podatnikiem podatku od towarów i usług. Podatek ten reguluje się do 25. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. W tym samym dniu należy złożyć deklarację podatkową VAT-7. Co również niezwykle istotne deklaracje podatkowe muszą być przesyłane drogą elektroniczną przy pomocy Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zobowiązana jest do prowadzenia księgowości pełnej. W związku z tym to profesjonalni księgowi wykonają za nas wszelkie rozliczenia. Aby jednak mieć pewność, że działamy zgodnie z prawem bardzo ważne jest wybranie w tym celu odpowiedniego biura rachunkowego.

Profesjonalne usługi księgowe dla firm oferuje nasze biuro. Serdecznie zachęcamy do kontaktu podczas którego omówimy wszelkie szczegóły oraz odpowiemy na ewentualne pytania!