W ostatnim czasie bardzo popularny stał się temat zmian, które zaszły w kwestii Pracowniczych Planów Kapitałowych. Warto wiedzieć, iż podmioty powołane wg ustawy do rozpowszechniania wiedzy na temat PKK, czyli PFR Portal PPK Sp. z o.o. prowadzi właśnie takie szkolenia, które są bezpłatne i przeznaczone dla każdego, z kolei nabywana wiedza jest sprawdzona i pewna.

1 stycznia 2019 roku w życie weszła Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych, a od 25 czerwca obowiązują zmiany, które zostały w niej wprowadzone. Pierwsze podmioty zatrudniające, jak również osoby zatrudniane, zostały objęte obowiązkiem stosowania się do ustawy od dnia 1 lipca.

Pragniemy jednak Państwu przybliżyć kwestię tego, czym są PPK. Otóż jak się okazuje – PPK, a właściwie Pracownicze Plany Kapitałowe powstają z myślą o tworzeniu wsparcia dla osób, które pracują w długotrwałym gromadzeniu i pomnażaniu, które następnie planowo zostaną przeznaczone na emeryturę. Celem owego projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego Polakom.

Spośród głównych założeń PPK możemy wymienić to, że:
– jest to powszechny system, który na indywidualnych rachunkach gromadzi środki o charakterze prywatnym i podlegającym dziedziczeniu,
– udział w systemie jest obowiązkowy dla pracodawców, a dobrowolny dla osób zatrudnionych,
– jest zasilany wpłatami z trzech źródeł, a mianowicie od pracownika, od pracodawcy, a także z Funduszu Pracy.

Jeśli mają Państwo pytania odnośnie Pracowniczych Planów Kapitałowych, zapraszamy do kontaktu!