Outsourcing księgowy opiera się na przekazaniu obowiązków z zakresu obsługi księgowej prowadzonej firmy w ręce profesjonalnego podmiotu, który świadczy usługi związane z prowadzeniem księgowości. Na rozwiązanie to przedsiębiorca może się zdecydować nie tylko, gdy potrzebuje zlecić komuś obsługę księgową, ale również jeśli potrzebuje doradztwa księgowego, prawnego i podatkowego. O podjęciu współpracy z biurem rachunkowym myśli coraz większa ilość przedsiębiorców, gdyż wiążę się to z licznymi korzyściami, które odczuć może przedsiębiorca w bardzo szybkim czasie.

Jedną z najistotniejszych zalet outsourcingu księgowego jest możliwość zaoszczędzenia znacznej sumy pieniędzy. Wiążę się to z tym, iż przedsiębiorca nie musi ponosić wszystkich kosztów, które wiążą się z wyposażeniem biura bądź zatrudnianiem pracowników. Ponoszone są jedynie stałe opłaty. Wyspecjalizowane jednostki, które dla swoich Klientów oferują outsourcing księgowy, posiadają w swoim sztabie specjalistów z różnorodnych dziedzin, które mogą okazać się bardzo pomocne w kwestii prowadzenia własnej działalności. Wówczas odpowiedzialność za księgowość firmy ponoszona jest przez podmiot, który prowadzi obsługę księgową firmy. Dzięki temu przedsiębiorca ma możliwość zajęcia się podstawowymi sprawami mającymi olbrzymi wpływ na działalność swojej firmy. Dodatkowo warto pamiętać o tym, iż outsourcing księgowy daje możliwość oszczędności czasu, który w prowadzeniu własnej działalności jest niezwykle istotny.

Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym, przedsiębiorca może bardziej precyzyjnie zadbać o sprawy księgowe swojej firmy, gwarantując sobie i swojej firmie zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo, iż wszystko jest wykonywane tak, jak powinno.