W życiu każdego przedsiębiorstwa może dojść do sytuacji, gdy jego działalność przestaje być dochodowa w związku z czym jego dalsze funkcjonowanie staje się nieopłacalne. Wówczas najlepszym rozwiązaniem może okazać się jego likwidacja.

W Polsce największa ilość firm prowadzona jest w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Aby zamknąć działalność takiej jednostki konieczne jest przeprowadzenie jej procedury likwidacyjnej. Składa się ona z szeregu różnych formalności, których dopełnienie wymaga powzięcia kilku uchwał, powołania likwidatorów, sporządzenia bilansu i sprawozdania likwidacyjnego, ale także przygotowanie wielu wniosków i formularzy. Kolejno przedsiębiorca musi udać się do kilku instytucji, aby złożyć przygotowane dokumenty i wykreślić swoją firmę z rejestrów.

Dopełnienie tych wszystkich formalności jest bardzo problematyczne. Na szczęście niedogodności te można w znacznej mierze pominąć, decydując się na skorzystanie z usług specjalistów.
Odpowiednie przeprowadzenie procedury likwidacyjnej jest bardzo ważne. Należy podkreślić, że spółki nie da się rozwiązać z dnia na dzień, konieczne jest bowiem wcześniejsze ogłoszenie jej upadłości. Jest to obowiązek właścicieli spółki względem jej wierzycieli, którzy mogą w tym czasie ubiegać się o spłatę swoich należności.

Nasza firma oferuje pomoc w przeprowadzeniu likwidacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spełniamy wszelkie formalności pozwalając szybko i skutecznie rozwiązać działalność spółkę z o.o.. Serdecznie zachęcamy do kontaktu, podczas którego przedstawimy wszelkie szczegóły.