Internet stał się tak popularny, że znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym także przy prowadzeniu biznesu.

Prowadzenie księgowości internetowej ma wiele zalet. Oto kilka z nich:
– Firmy świadczące usługi, dzięki wykorzystaniu Internetu, redukują swoje koszty. Wiąże się to z możliwością konkurowania na rynku, dzięki korzystnym cenom towarów i usług. Mniejsze opłaty to również mniejsze koszty dla przedsiębiorców, a to ma duże znaczenie dla kształtowania się dodatniego wyniku finansowego.
– Usługa księgowa za pośrednictwem Internetu to duża wygoda. Przedsiębiorcy nie muszą nigdzie wychodzić. Wystarczy, że posiadają dostęp do Internetu i wszelkie sprawy załatwią w krótkim czasie.
– Korzystając z księgowości online przedsiębiorca może cieszyć się dużą dostępnością do dokumentacji rachunkowej. Pomaga to w sprawnym zarządzaniu firmą i podejmowaniu jak najtrafniejszych oraz szybkich decyzji.

Jednak nie wszyscy przedsiębiorcy dokładnie wykorzystują funkcję internetowej księgowości i popełniają błędy, o których nie wiedzą m.in.:
– drukują faktury,
– skanują faktury zamiast zrobić zdjęcie telefonem – niektóre aplikacje samodzielnie popierają zdjęcia z aparatu i wrzucają je do odpowiednich sekcji, dlatego warto z tego korzystać,
– nie udostępniają konta innym osobom – jest to duży błąd, ponieważ posiadając księgowość online wgląd do dokumentacji może mieć jednocześnie wiele osób,
– zakładają zbyt łatwe hasło, co sprawia, że każdy może wkraść się na ich prywatne konto.