Ministerstwo Finansów poinformowało o ponownym przesunięciu terminu regulowania zapłaty zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, jak również zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wynagrodzeń pobranych w marcu oraz kwietniu. Postanowiono również zastosować owe rozwiązanie w zakresie zaliczek majowych

Zdaniem ministra finansów Tadeusza Kościńskiego polscy przedsiębiorcy potrzebują wsparcia głównie na obecnym etapie odmrażania gospodarki. Z całą pewnością kumulacja płatności w czerwcu miałaby negatywny wpływ na sytuację finansową w większości podmiotów gospodarczych.

Wprowadzenie Tarczy Antykryzysowej już zakładało przesunięcie terminu płatności zaliczek na PIT-4. Wówczas zaliczki pobrane w marcu i kwietniu oraz podatek zryczałtowany mogły zostać uregulowane do 1 czerwca 2020 roku. Obecny termin jest znacznie dłuższy i obejmuje także środki pobrane od podatników w miesiącu maj.

Tym właśnie sposobem zaliczki oraz podatek, które zostały pobrane:
– w marcu muszą zostać uregulowane do 20 sierpnia 2020 roku,
– w kwietniu muszą zostać uregulowane do 20 października 2020 roku,
– w maju muszą zostać uregulowane do 20 grudnia 2020 roku.

Z przeprowadzonych badań wynika, iż owe rozwiązanie pozwoli przedsiębiorcom zaoszczędzić w samym maju około 5 mld złotych, które z pewnością będą miały wpływ na poprawę ich płynności finansowej. Pozwoli to również zapewnić pracownikom bezpieczeństwo przez zwolnieniem.

W razie pytań i wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem!