Rok 2019 zapowiada wiele zmian dla podatników. Deklaracje PIT od nadchodzącego roku muszą składać w następujących terminach:
– do 31. stycznia deklaracje PIT-28,
– do 30 kwietnia 2019 roku deklaracje PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39.
Zwrot nadpłaconego podatku zostanie przekazany na konta pracownicze do:
– 45 dni dla deklaracji składanych elektronicznie,
– 3 miesiące dla deklaracji składanych w innych formach.

W przypadku deklaracji PIT-37 oraz PIT-38 obowiązki podatników zostaną zredukowane do minimum. Krajowa Administracja Sądowa sporządzi bowiem za nich dany dokument. Podatnicy na platformie ePIT będą mogli zweryfikować swój PIT, zaakceptować go, zmodyfikować, a nawet całkowicie odrzucić i sporządzić własne rozliczenie. W przypadku braku jakiejkolwiek aktywności PIT zostanie uznany za prawidłowy i wysłany do Urzędu Skarbowego. Krajowa Administracja Skarbowa deklaracje będzie przygotowywała na podstawie zeznań rocznych z lat ubiegłych, raportów KAS i innych raportów państwowych takich, jak np ZUS.

Pozostałe deklaracje podatkowe nadal będą musiały być samodzielnie przekazane przez podatników. Ich sporządzenie warto przekazać specjalistom, którzy w zamian za pewną opłatę przygotują nasze rozliczenie w sposób rzetelny i zgodny z prawdą. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się problemów z fiskusem.

Profesjonalne usługi rozliczeniowe oferuje nasza firma. Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy omówią szczegóły naszej oferty oraz odpowiedzą na wszelkie pytania z tego zakresu.