Od 2019 roku składanie deklaracji PIT będzie znacznie prostsze. Od początku nadchodzącego roku to bowiem Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje za część podatników roczne zeznanie podatkowe. Dokument ten przygotuje na podstawie danych pochodzących z zeznań podatkowych za lata poprzednie, rejestru KAS oraz innych rejestrów państwowych typu ZUS i PESEL.

Pomiędzy 15 lutym, a 30 kwietnia na profilu ePIT każdy podatnik będzie mógł zapoznać się ze swoją deklaracją podatkową. Jeżeli tego nie zrobi, sporządzony dokument zostanie uznany za prawidłowy i przekazany do Urzędu Skarbowego. Podatnicy decydujący się na elektroniczne złożenie deklaracji PIT zwrot podatku otrzymają maksymalnie do 45 dni. Z tego względu niezwykle ważne jest zaktualizowanie swojego rachunku osobistego podanego na platformie.

Roczne rozliczenie podatku dochodowego PIT będzie dotyczyło podatników, którzy rozliczają się indywidualnie, wspólnie z małżonkiem lub w sposób przeznaczony dla osób, które samotnie wychowują dziecko.

PIT przygotowany przez KAS będzie można zweryfikować, nie zrobić nic co będzie równoznaczne z jego akceptacją, zmodyfikować, a nawet całkowicie odrzucić i przygotować swój.

W przypadku podatników składających deklaracje PIT-36, PIT-36L oraz PIT-28 rozliczenia należy wykonać samodzielnie w takiej samej formie jak w latach poprzednich. Pomoc w dokonaniu rozliczeń oferuje nasza firma. Serdecznie zapraszamy do kontaktu podczas którego nasi przedstawiciele omówią szczegóły naszej oferty oraz odpowiedzą na ewentualne pytania.