Przedsiębiorcy planujący założenie własnej działalności gospodarczej często zrażają na myśl o prowadzeniu księgowości. Osoby nieposiadające wiedzy, ani odpowiednich kompetencji do prowadzenia ewidencji księgowej swojej firmy powinny zastanowić się nad podjęciem współpracy z biurem rachunkowym, które w ich imieniu zajmie się wykonaniem wszystkich zadań związanych z prowadzeniem rachunkowości z firmie.
Za decyzją tą przemawia wiele argumentów oraz liczne zalety tego rozwiązania, takie jak:

– możliwość przekazania dokumentacji w ręce wyspecjalizowanych pracowników, którzy posiadają doświadczenie i umiejętności, pozwalające rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane problemy księgowe, podatkowe czy kadrowe,
– stosunkowo niewielkie koszty, które są o wiele niższe niż w sytuacji zatrudniania księgowej na etat,
– ubezpieczenie biura, które ponosi odpowiedzialność za niewłaściwe wykonanie swojej pracy,
– gwarancja znajomości przepisów, obowiązujących rozporządzań i procedur, których przedsiębiorca nie jest w stanie śledzić i wdrażać samodzielnie,
– dostęp do usług ekspertów z różnych dziedzin i socjalizacji pomocne w usprawnieniu pracy obsługiwanej firmy,
– bogate doświadczenie biur w prowadzeniu księgowości firm z różnych branż, o różnej specyfice,
– niezawodność inaczej niż w przypadku księgowej, która może wciąć urlop czy iść na zwolnienie lekarskie,
– mniejsza liczba kontroli podatkowych niż przy zatrudnieniu księgowych na etacie,
– bezpieczeństwo danych, poufność danych, które są dostępne tylko wyznaczonym przez przedsiębiorcę pracownikom.
Analizując oferty każdego z biur rachunkowych, należy zwrócić uwagę na to, jak długo dana firma działa na rynku i jak duże ma doświadczenie. Jeżeli firma działa od wielu lat i cieszy się sporym gronem zadowolonych Klientów, wówczas przedsiębiorca może być spokojny o to, iż księgowość jego firmy zostanie powierzona w odpowiednie ręce.

Zainteresowanych możliwością podjęcia współpracy z biurem rachunkowym zachęcamy do kontaktowania się z naszymi konsultantami.