Ułatwienie wywiązania się z obowiązków podatkowych

Obecnie w Sejmie trwają prace nad nowelizacją kilku ustaw podatkowych, których celem będzie w głównej mierze ułatwienie podatnikom wywiązywanie się ze spoczywających na nich obowiązkach podatkowych. Ów projekt zakłada m.in. opcję przesunięcia niektórych terminów podatkowych jak np. Split Payment, bądź korzystanie z tzw. Białej Listy Podatników VAT.

Zdaniem obecnego rządu nowe prawo znacznie ułatwi podatnikom wywiązywanie się z obowiązków, a także doprecyzuje wszelkie przepisy, które docelowo znacznie ograniczą spory na linii podatnik-organ podatkowy.

Projekt dostosuje również regulacje odnośnie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług, który był opracowany w 2005 roku, a także zmniejszy ilość obliczeń podatków sporządzanych przez organy rentowe.

Docelowo w planowanych zmianach przewiduje się regulacje umożliwiające niestosowanie przepisów dotyczących zwiększenia przychodów oraz wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów. Projekt ten wstępnie umożliwi również niestosowanie przepisów związanych z odpowiedzialnością solidarną w sytuacji dokonywania przez podatników płatności na rachunki, które nie były zamieszczane w wykazie podatników VAT.

Prace nad projektem zmian wprowadziły również zmianę kilku terminów podatkowych, jak np. split payment przesunięto z 1 kwietnia na 1 lipca, a także opcji skorzystania z Białej Listy Podatników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SKŁADANIE WNIOSKÓW DO CRBR

Termin składania wniosków do CRBR został wydłużony do lipca!

Oferujemy kompleksową pomoc w przygotowaniu oraz złożeniu wniosków do CRBR.

Skontaktuj się

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat oferty naszego biura i warunków współpracy prosimy o kontakt.

tel: 22 211 22 27, 12 378 39 96 (Cała Polska)
e-mail: biuro@generaloutsource.pl

Nasze biuro czynne jest w godzinach:

9:00- 17:00

 

ADRESY

WARSZAWA: Aleje Solidarności 117, lok.219A,
00-140 Warszawa

KRAKÓW: Cegielniana 4A, lok. 26,
30-404 Kraków

DANE FIRMY:

GENERAL OUTSOURCE SPÓŁKA DORADZTWA PODATKOWEGO SP. Z O.O.

NIP: 95   42743334
REGON: 243264274
KRS: 00 00  461  139